image/svg+xml
image/svg+xml

100/2000 YÖK Doktora Bursu (Peyzaj Mimarlığı ile Akıllı Enerji Sistemleri)

Ensttümüz, Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) “100/2000 YÖK Doktora Bursları Projesi” kapsamında 2 yeni alanda daha doktora eğitimi verecek.

Enstitümüz tarafından “Akıllı Enerji Sistemleri” ve “Peyzaj Mimarlığı” alanlarında doktora eğitimi verilmesiyle ilgili yapılan başvuru,  Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylandı. Böylece YÖK tarafından hazırlanan program kapsamındaEnstitümüzde devam eden “Sürdürülebilir ve Akıllı Kentler”, “Sürdürülebilir Ormancılık” ile “Orman Ürünleri ve Teknolojisi” alanlarına 2 yeni program daha eklenmiş oldu.

Enstitümüz bünyesinde bu dönem eğitimlerin başlayacağı “Akıllı Enerji Sistemleri” ve “Peyzaj Mimarlığı” bilim dalları için üçer kişi olmak üzere toplamda 6 kontenjan belirlendi. Programlara yapılacak başvuralar ise önümüzdeki günlerde Üniversitemiz resmi internet sayfası “www.bartin.edu.tr”  ve "fbe.bartin.edu.tr" adreslerinden duyurulacak.

Ülkemizin ihtiyaçları ve gelişim alanları dikkate alınarak YÖK tarafından hazırlanan programın önemine vurgu yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “100/2000 YÖK Doktora Bursları Projesi” Türkiye’nin yetişmiş insan kaynağını karşılama doğrultusunda atılmış önemli bir adım olduğunu söyledi.

Rektör Uzun, “YÖK’ün hizmete sunduğu 100/2000 YÖK Doktora Bursları Projesi, ülkemizin ihtiyaç duyduğu yetişmiş insan kaynağına büyük fayda sağlayacaktır. Ülkemizin ihtiyaçlarına uygun olarak seçilen alanlarda öğrenciler ciddi bir eğitim sürecinden geçerken aynı zamanda ayda 2 bin 250 TL burs alabilecek. Bu noktada geçtiğimiz dönemlerde açtığımız ‘Sürdürülebilir ve Akıllı Kentler’, ‘Sürdürülebilir Ormancılık’ ile “Orman Ürünleri ve Teknolojisi” alanlarında eğitimlerimiz devam etmektedir. Bu dönem öğrenci alacak programlarımızla da günümüzün en önemli ihtiyaçlarından enerjinin optimum verimlilik sağlanarak kullanılması ile yaşam alanlarımızın korunarak geliştirilmeleri hedefiyle nitelikli insan kaynağı yetiştirmeye gayret göstereceğiz. Bu düşüncelerle, böylesine önemli bir projeye çok değerli iki alanla daha destek verecek olmaktan dolayı mutluluk duyuyor, üniversitemizin yetkinliğine güvenen YÖK Başkanı Sayın Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç hocamıza ve tüm YÖK üyelerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi. 
  • Üniversitemiz Enstitüleri tarafından brifing sunumu gerçekleştirildi.

  • Üniversitemiz uluslararası öğrencilerine lisansüstü programlar tanıtıldı.

  • Üniversitemiz Misyon ve Vizyonu

  • “Plastik Hayatlar, İçilen Plastikler ve Kanser” adlı konferans gerçekleştirildi.

  • Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans (Tezli-Tezsiz) Programı Açıldı

  • İspanya Oviedo Üniversitesi ile ERASMUS Anlaşması İmzalandı.

  • İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı Doktora Programı Açıldı

  • Enstitümüz öğrencilerine "Oryantasyon Eğitimi" verildi.

  • Enstitümüzün Sosyal Ağları

  • 100/2000 YÖK Doktora Bursu (Peyzaj Mimarlığı ile Akıllı Enerji Sistemleri)